Shields: Difference between revisions
From Grimhaven Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 9: | Line 9: | ||
! style="border: 1px solid black;" | Vocation | ! style="border: 1px solid black;" | Vocation | ||
! style="border: 1px solid black; width: 40%;" | Dropped by | ! style="border: 1px solid black; width: 40%;" | Dropped by | ||
|- | |- | ||
| style="border: 1px solid black;" | [[File:2537.png|link=Amazon_Shield]] | | style="border: 1px solid black;" | [[File:2537.png|link=Amazon_Shield]] | ||
| Line 309: | Line 299: | ||
| style="border: 1px solid black;" | | | style="border: 1px solid black;" | | ||
| style="border: 1px solid black;" | | | style="border: 1px solid black;" | | ||
|- | |||
| style="border: 1px solid black; vertical-align: middle;" | [[File:Wooden_Shield.gif|link=Wooden Shield]] | |||
[[Wooden Shield|Wooden Shield]] | |||
| style="border: 1px solid black;" | 14 | |||
| style="border: 1px solid black;" | 40 oz | |||
| style="border: 1px solid black;" | | |||
| style="border: 1px solid black;" | | |||
| style="border: 1px solid black;" | | |||
| style="border: 1px solid black;" | | |||
| style="border: 1px solid black;" | [[Troll]], [[Island Troll]], [[Frost Troll]] | |||
|- | |- | ||
Revision as of 16:11, 7 May 2024
| Item | Def | Weight | Attributes | Resist. | Level | Vocation | Dropped by |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 62.00 oz | ||||||
| 27 | 61.00 oz | ||||||
| 23 | 62.00 oz | ||||||
| 18 | 42.00 oz | ||||||
| 40 | 68.00 oz | ||||||
| 20 | 55.00 oz | ||||||
| 28 | 47.00 oz | ||||||
| 18 | 24.00 oz | Magic Level: +4, | |||||
| 16 | 60.00 oz | ||||||
| 36 | 55.00 oz | ||||||
| 28 | 49.00 oz | ||||||
| 19 | 63.00 oz | ||||||
| 32 | 62.00 oz | ||||||
| 14 | 40.00 oz | Magic Level: +1, | Earth: +2%, Fire: +2%, Ice: +2%, Energy: +2%, | ||||
| 25 | 52.00 oz | ||||||
| 38 | 79.00 oz | ||||||
| 35 | 26.00 oz | ||||||
| 25 | 30.00 oz | Magic Level: +2, | |||||
| 31 | 60.00 oz | ||||||
| 26 | 55.00 oz | ||||||
| 32 | 62.00 oz | ||||||
| 36 | 69.00 oz | ||||||
| 38 | 84.00 oz | ||||||
| 29 | 50.00 oz | ||||||
| 33 | 54.00 oz | ||||||
| 30 | 55.00 oz | ||||||
| 34 | 28.00 oz | ||||||
| 39 | 69.00 oz | ||||||
| 37 | 57.00 oz | ||||||
| 14 | 40 oz | Troll, Island Troll, Frost Troll |