Backpacks: Difference between revisions
From Grimhaven Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 272: | Line 272: | ||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:22696.png|link=Cake Backpack]] | | style="border: 2px solid black;" | [[File:22696.png|link=Cake Backpack]] | ||
[[Cake Backpack]] | [[Cake Backpack]] | ||
| style="border: 2px solid black;" | 25 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 15.00 oz | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | None. | |||
|- | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:11263.png|link=Santa Backpack]] | |||
[[Santa Backpack]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | 20 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 16.50 oz | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | None. | |||
|- | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:24748.png|link=Wolf Backpack]] | |||
[[Wolf Backpack]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | 25 | | style="border: 2px solid black;" | 25 | ||
| style="border: 2px solid black;" | 15.00 oz | | style="border: 2px solid black;" | 15.00 oz | ||
Revision as of 10:04, 15 December 2024
| Item | Volume | Weight | Attributes | Resist. | Level | Vocation | Dropped by |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 | 15.00 oz | distance fighting +1 | protection energy +3% | 200 | Paladins | None. | |
| 26 | 15.00 oz | magic level +1 | physical +3% | 200 | Sorcerers | None. | |
| 26 | 15.00 oz | club fighting +1, sword fighting +1, axe fighting +1 | protection fire +3% | 200 | Knights | None. | |
| 26 | 15.00 oz | magic level +1 | protection death +3% | 200 | Druids | None. | |
| 25 | 10.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 25 | 10.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 25 | 10.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 25 | 10.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 25 | 10.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 17.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 22 | 17.00 oz | - | - | - | - | Crystal Spider, Mr. Punish, The Bloodweb, Dark Torturer, Torturer, Enlightened Of The Cult. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | Brutus Bloodbeard, Deadeye Devious, Lethal Lissy, Ron The Ripper, Pirate Buccaneer, Pirate Corsair. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | Leviathan, Wisp. | |
| 24 | 15.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 25 | 15.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 17.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.50 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | Deepling Guard, Deepling Tyrant. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | Hideous Fungus, Humongous Fungus. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 25 | 15.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 16.50 oz | - | - | - | - | None. | |
| 25 | 15.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 20 | 18.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | Barbarian Brutetamer, Barbaria. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | Pirate Cutthroat, Pirate Marauder. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | Various Creatures. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. | |
| 8 | 8.00 oz | - | - | - | - | None. |