Creatures: Difference between revisions
From Grimhaven Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 42: | Line 42: | ||
| style="border: 1px solid black;" | 0 | | style="border: 1px solid black;" | 0 | ||
| style="border: 1px solid black;" | [[Chicken Feather|Chicken Feather]], [[Worm|Worm]], [[Meat|0-2 Meat]], [[Egg|Egg]] | | style="border: 1px solid black;" | [[Chicken Feather|Chicken Feather]], [[Worm|Worm]], [[Meat|0-2 Meat]], [[Egg|Egg]] | ||
|- | |||
| style="border: 1px solid black;" | [[Sheep|Sheep]] | |||
| style="border: 1px solid black;" | [[File:Sheep.gif]] | |||
| style="border: 1px solid black;" | 20 | |||
| style="border: 1px solid black;" | 0 | |||
| style="border: 1px solid black;" | [[Meat|0-4 Meat]], [[Wool|Wool]] | |||
|- | |- | ||
| style="border: 1px solid black;" | [[Black Sheep|Black Sheep]] | | style="border: 1px solid black;" | [[Black Sheep|Black Sheep]] | ||
Revision as of 15:34, 15 April 2024
| Name | Looktype | Hitpoints | Experience | Loot |
|---|---|---|---|---|
| Cockroach |
|
1 | 0 | Cockroach Leg |
| Yellow Butterfly |
|
2 | 0 | None. |
| Blue Butterfly |
|
2 | 0 | None. |
| Red Butterfly |
|
2 | 0 | None. |
| Purple Butterfly |
|
2 | 0 | None. |
| Chicken |
|
15 | 0 | Chicken Feather, Worm, 0-2 Meat, Egg |
| Sheep |
|
20 | 0 | 0-4 Meat, Wool |
| Black Sheep |
|
20 | 0 | 0-4 Meat, Black Wool |
| Cat |
|
20 | 0 | None. |
| Dog |
|
20 | 0 | None. |
| Badger |
|
23 | 5 | Beetroot, Badger Fur, Acorn |










