Distance Weapons: Difference between revisions
From Grimhaven Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 256: | Line 256: | ||
| style="border: 2px solid black;" | 7 | | style="border: 2px solid black;" | 7 | ||
| style="border: 2px solid black;" | +5% | | style="border: 2px solid black;" | +5% | ||
| style="border: 2px solid black;" | Atk + | | style="border: 2px solid black;" | Atk +8 <br> Distance fighting +2 | ||
| style="border: 2px solid black;" | 8 + [[Rebirth System|First Rebirth]] | | style="border: 2px solid black;" | 8 + [[Rebirth System|First Rebirth]] | ||
| style="border: 2px solid black;" | [[Angel of Death Sauriel]]. | | style="border: 2px solid black;" | [[Angel of Death Sauriel]]. | ||
| Line 419: | Line 419: | ||
| style="border: 2px solid black;" | 200 | | style="border: 2px solid black;" | 200 | ||
| style="border: 2px solid black;" | None. | | style="border: 2px solid black;" | None. | ||
|- | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:Astral Crossbow.gif|link=Astral Crossbow]] | |||
[[Astral Crossbow]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | 80.00 oz | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | 5 | |||
| style="border: 2px solid black;" | +4% | |||
| style="border: 2px solid black;" | Atk +12 <br> Distance fighting +2 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 8 + [[Rebirth System|First Rebirth]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[Angel of Death Sauriel]]. | |||
|- | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:Divine Astral Crossbow.gif|link=Divine Astral Crossbow]] | |||
[[Divine Astral Crossbow]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | 40.00 oz | |||
| style="border: 2px solid black;" | - | |||
| style="border: 2px solid black;" | 5 | |||
| style="border: 2px solid black;" | +5% | |||
| style="border: 2px solid black;" | Atk +13 <br> Distance fighting +3 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 8 + [[Rebirth System|Second Rebirth]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[Angel of Death Sauriel]]. | |||
|- | |- | ||