Wands: Difference between revisions
From Grimhaven Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 9: | Line 9: | ||
! style="border: 2px solid black; width: 10%;" | Attributes | ! style="border: 2px solid black; width: 10%;" | Attributes | ||
! style="border: 2px solid black; width: 35%;" | Dropped by | ! style="border: 2px solid black; width: 35%;" | Dropped by | ||
|- | |- | ||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:7735.png|link=Grimhaven Wand]] | | style="border: 2px solid black;" | [[File:7735.png|link=Grimhaven Wand]] | ||
| Line 149: | Line 139: | ||
| style="border: 2px solid black;" | +1 Magic Level | | style="border: 2px solid black;" | +1 Magic Level | ||
| style="border: 2px solid black;" | [[Warlock]], [[Cliff Strider]], [[Orewalker]], [[Seacrest Serpent]], [[Doombringer Azaroth]], [[Thalgrim the Supreme Sorcerer]], [[Scorchwing]] | | style="border: 2px solid black;" | [[Warlock]], [[Cliff Strider]], [[Orewalker]], [[Seacrest Serpent]], [[Doombringer Azaroth]], [[Thalgrim the Supreme Sorcerer]], [[Scorchwing]] | ||
|- | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:Stormcaller.gif|link=Stormcaller Wand]] | |||
[[Stormcaller Wand]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | Energy | |||
| style="border: 2px solid black;" | 200 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 80-100 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 20 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 19.00 oz | |||
| style="border: 2px solid black;" | +1 Magic Level | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[Lost Temple of the Ancients Quest]] | |||
|- | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:Astral Wand.gif|link=Astral Wand]] | |||
[[Astral Wand]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | Holy | |||
| style="border: 2px solid black;" | 8 + [[Rebirth System|First Rebirth]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | 90-110 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 23 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 12.00 oz | |||
| style="border: 2px solid black;" | +2 Magic Level | |||
| style="border: 2px solid black;" | None. | |||
|- | |||
| style="border: 2px solid black;" | [[File:Divine Astral Wand.gif|link=Divine Astral Wand]] | |||
[[Divine Astral Wand]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | Holy | |||
| style="border: 2px solid black;" | 8 + [[Rebirth System|First Rebirth]] | |||
| style="border: 2px solid black;" | 100-120 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 26 | |||
| style="border: 2px solid black;" | 10.00 oz | |||
| style="border: 2px solid black;" | +3 Magic Level | |||
| style="border: 2px solid black;" | None. | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||